Öt év után visszatértünk a "németek birtokában" lévő spanyol szigetre, a csodálatos Mallorcára. Az élet nem sokat változott itt azóta. A szigetet a tavaszi hónapokban szinte ellepik az Észak-Európából, főleg Németországból érkező országúti kerékpárosok. Csomagos túrakerékpárossal persze nem nagyon találkoztunk, s olyannal, aki leereszkedett volna, majd újra felhajtott a Sa Calobrához vezető 750 m szintkülönbségű, 10 km-es bámulatos útszakaszon, eggyel sem. Diával igazi edzőtúrát mentünk, jócskán megfejeltük a 2012-ben megtett körünket, s a sziget északi részén 3 napon át 2000 méter szintkülönbség felett tekertünk.
2018. április 3-9.
Hogyan tekerjük körbe Mallorcát egy hét alatt?
Mélykék tenger, csodálatos hegyvonulatok, sziklás partok, zöldellő narancsligetek, terméskőből épült hangulatos falucskák. Néptelen, nyugodt utak, türelmes autósok és rengeteg hasonszőrű bringás, aki a közép-európai, rendre nehezen éleledező, kellemetlenül hideg tavasz elől menekül ide. Azt hiszem nem kell tovább magyaráznom, miért is fordult meg a fejemben, az a gondolat, hogy másodszor is körbetekerjem Mallorcát. Dia öt éve, Csabi fiúnk születése miatt sajnos nem tudott velünk tartani, akkor Tomi és Kriszti voltak a társaim. Így én nosztalgiázni, ő pedig felfedezni indult a Baleár-szigetek legnagyobbikára. Kerékpárt idén sem hoztunk magunkkal, hisz hatalmas a kölcsönzői kínálat, így fejenként 25 euróért béreltünk "lovakat", jóval kevesebbért, mintha repülőn szállítottunk volna ide sajátjainkat. A "reptetés" során fellépő macerákról nem is beszélve. Így nem is maradt más dolgunk, mint kölcsönbringáink nyergébe pattanva élvezni a sziget ezernyi csodáját. Úgy gondolom, Mallorca megér egy-két kört!
Útvonalunk:
Nap | Útvonal | Táv | Szintemelkedés |
1. nap | Can Pastilla - Llucmajor - Colónia Sant Jordi | 43 km | 160 m |
2. nap | Colónia Sant Jordi - ses Salines - Santanyi - Portocolom - Portocristo - Punta d' Amer - Son Servera - Platja de Canyamel | 114 km | 730 m |
3. nap | Platja de Canyamel - Capdepera - Artá - Can Picafort - Alcúdia - Alcúdia-félsziget - Port de Pollenca - Formentor | 96 km | 1090 m |
4. nap | Formentor - Cap de Formentor - Pollenca - Lluc monostor - Sa Calobra | 86 km | 2070 m |
5. nap | Sa Calobra - Sóller - Valldemossa - Port d'es Canogne | 89 km | 2230 m |
6. nap | Port d'es Canogne - Banyalbufar - Andratx - Port d'Andraty - Peguera - Es Capdella - Puigpunyent - Port d'es Canogne | 89 km | 2270 m |
7. nap | Port d'es Canogne - Esporles - PALMA - Can Pastilla | 51 km | 470 m |
Teljesített táv: 568 km (9020 méter szintemelkedéssel)
Résztvevők:
A túra útvonala: